ثبت نام | بازیابی کلمه عبور 
 
 
English
گلیم سفره کردی سه تخته درجه1
تازه های این ماه
تازه های این هفته
تازه های امروز
محصولات کمتر از 20 هزار تومان
محصولات 20 تا 50 هزار تومان
محصولات 50 تا 200 هزار تومان
محصولات بالای 200 هزار تومان
کاربران آنلاین :
تعداد هنرآفرینان عضو :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
کل بازدید :
آخرین بروزرسانی :
  انجمن باور
 

 

به نام خدا
 
 
مقدمه
در آذر ماه سال 1383 ه.ش (2004م) جمعی از افراد معلول و غیر معلول که در کشور عزیزمان ایران نوعی خلأ را نسبت به پذیرش معلولین در جامعه و بستر سازی فرهنگی در این زمینه احساس می کردند، اقدام به تأسیس انجمن باور نمودند . باور با پیگیری حقوق شهروندی، تولید فیلم های کوتاه، انتشارمقالات و نشریه، برگزاری برنامه های رسانه ای، همایش های موضوعی، جشنواره ی فرهنگی هنری و تورهای یک روزه ی حضور در اجتماع ... تمام تلاش خود را به کار گرفته تا درجهت عادی سازی حضور افراد معلول در جامعه و معرفی توانمندی های آنها به دیگران گام بردارد.
مأموریت:
تلاش در جهت برابرسازی فرصت‌های اجتماعی برای افراد دارای معلولیت با عموم جامعه  از طریق:
۱. افزایش حساسیت و آگاهی اجتماعی نسبت به بهبود کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت در جامعه ایران
۲. پیگیری تدوین، تصویب، اصلاح و اجرای قوانین و مقررات برای حمایت از حقوق معلولان
۳. تهیه، گردآوری و نشر دانش و اطلاعات در حوزه افراد دارای معلولیت
چشم‌انداز:
انجمن باور در افق ۱۰ سال آینده، سازمانی است پیشرو و مرجع در حوزه فرهنگسازی اجتماعی برای افراد دارای معلولیت با نـقش اثرگذار در نهادهای تصمیم ساز و اجرایی و مورد اعتماد و مشورت همه نهادها و سازمانهای مرتبط، دارای تعاملات بین‌المللی، کارآمد، منسجم، پویا، شناخته‌شده و مستقل.
جریان‌ساز و تأثیرگذار، دارای شبکه‌های ارتباطی فراگیر در کشور با ضریب نفوذ بالا، با تولیدات جذاب فرهنگی و ایده‌های برتر و مؤثر در بهبود کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت و موفق در تحقق فراگیر قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و وفادار به روشهای مشارکت‌جویانه.
ارزش‌های انجمن باور:
انجمن باور سازمانی مستقل و غیروابسته به دولت است که فعالیت غیرسیاسی انجام می‌دهد و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین هرگونه همکاری با انجمن بر اساس این قوانین و مبتنی بر ارزشهای باور تعریف می‌شود. افراد در باور به دنبال سود مالی نیستند.
باور تلاش می‌کند تا فعالیتی تخصصی و دانش‌محور داشته باشد. زیرا معتقدیم برای پویایی در جهان رو به پیشرفت کنونی، می‌بایست همواره دانش روز را آموخت و با خلاقیت و نظم و انتقادپذیری، در فعالیت‌ها مشارکت نمود.
همچنین می‌کوشیم رفتاری شایسته با همکاران و مخاطبان خود داشته باشیم و از روش‌های غیراخلاقی در فعالیت گروهی پرهیز کنیم. در این انجمن اقلیت به تصمیم اکثریت احترام می‌گذارند.
باور داریم منزلت انسانی هر فرد به وضعیت فیزیکی و جنسیت او بستگی ندارد. پس آگاهانه سعی بر آن داریم در تمامی فعالیت‌هایمان همه افراد جامعه مشارکت داشته باشند و کرامت انسانی هر فرد حفظ شود.
ما باوری‌ها در جهت رسیدن به اهداف متعالی و انسانی‌مان با وفاداری، به یکدیگر اعتماد کرده‌ایم. ما می‌کوشیم تا ضمن حفظ انسجام انجمن، صادقانه در راستای رسیدن به اهداف مشترک و متعالی همکاری کنیم و با تأکید بر کیفیت فعالیت‌هایمان، به تعهدات خود پایبند باشیم.
هیأت مؤسس انجمن باور
رضا آیتی. مهندس صنایع و تحلیل سیستم ها
حامد حسینی. کارشناس برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها
علی رضا ذوقی. کارشناس بازرگانی
آمنه رحمتی. کارشناس حسابداری
مانی رضوی زاده. دانشجوی ریاضی کاربردی
بهنام سلیمانی. دارای گواهینامه های تخصصی کامپیوتر
آرزو قنبری. کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی
مسعود لسانی. کارشناس ارشد پژوهش و علوم اجتماعی
شهرام مبصر. دانشجوی روابط عمومی ،دارای گواهینامه های تخصصی کامپیوتر
پیمان مقدم شاد. متخصص رادیولوژی
محمد مقدم. دانشجوی روانشناسی ،دارای گواهینامه ی دوره های مدیریت
سهیل مقیمی. دارای گواهینامه های تخصصی فیلم سازی و تدوین
ترانه میلادی. دارای گواهینامه های تخصصی گرافیک کامپیوتر و ادبیات معاصر

 تماس با باور:

www.baavarnew.ir

اقدامات باور در راستای فرهنگ سازی:
 تولیدات فرهنگی باور
1.       انتشار مجله قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و دستور ریاست جمهور در پاسخ به نامه باور
2.       كتابچه "كلاف سردرگم" با محتوای تقویم  رویدادهای مهم حوزه معلولیت در ایران و جهان
3.       انتشار دفترچه معرفی طرح ها و پروژه های باور
4.       انتشار كتاب "چرا صورتم خیس می شود" گزیده ای از دست نوشته های اعضا باور
5.       انتشار كتابچه " قانون و زندگی" با محتوای معرفی قوانین حوزه معلولان به زبان ساده
6.       انتشار ویژه نامه نخستین جشنواره فرهنگی هنری باور
7.       تکثیر بروشور آموزشی جابجایی ویلچر با مشارکت شهرداری
8.       انتشار دو ویژه نامه به مناسبت روز جهانی معلولان سال 85 و 86
9.       انتشار كتاب پیمان نامه بین‌المللی حقوق افراد دارای معلولیت به زبانی كودكانه با همكاری كمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران
10.   انتشار كتاب بدون شرح (كاریكاتورهای منتخب نخستین جشنواره فرهنگی هنری باور ) با همکاری موسسه گل آقا
واحد ارتباط با رسانه ها
این واحد فعالیت خود را به طور رسمی از آذر 1384 آغاز نمود و با فعالیت های رسانه ای در صدا و سیما و هماهنگی 64 برنامه شامل مصاحبه، گزارش و شرکت در پر بیننده ترین برنامه ها همچون: (برنامه ویژه تحویل سال جدید، جذر و مد، کوله پشتی، ماه عسل و...) و 134 کار مطبوعاتی در روزنامه ها و جراید و نیز انعکاس 14 خبر در خبرگزاری ها، چاپ و انتشار مقالات در حوزه افراد دارای معلولیت به صورت مستمر، بسیار فعال عمل نموده است و همچنان در صدد جذب همكاری هرچه بیشتر رسانه ها می‌باشد تا میزان تاثیرگذاری و بازتاب اندیشه‌های باور در مقیاس گسترده‌تر فراهم گردد. در این خصوص لازم به ذكر است شرح تولیدات و فعالیت‌های رسانه‌ای باور در مستندات سالانه باور موجود و قابل ارائه می‌باشد.
واحد فیلم سازی باور
این واحد با تدوین و تولید كلیپ ها و فیلم های كوتاه داستانی و مستند و همچنین ارائه طرح های تلویزیونی با هدف فرهنگ سازی در راستای اهداف باور و با وجود كمترین امكانات و تجهیزات، فعالیت‌های قابل توجهی داشته است که از آن جمله به ساخت 4 فیلم کوتاه مستند و داستانی و  5 تیزر 3 دقیقه ای میتوان اشاره نمود. گفتنی است تولیدات تصویری این واحد از شبكه های مختلف سیما بارها پخش شده و در جشنواره "برای بهتر زیستن" مقام نخست را از آن خود كرده است.
حضور اجتماعی
در راستای اهداف انجمن باور و پررنگ‌تر نمودن حضور اجتماعی افراد دارای معلولیت درسطح شهر و  فرهنگ سازی در این حوزه و غنی سازی اوقات فراغت جوانان، برنامه های فرهنگی، تفریحی و ورزشی متعددی را در طول سال در دستور كار خود قرار داده است. همچنین در كنار فعالیت هایی همچون شناسایی افرادی كه به تازگی دچار معلولیت شده‌اند و دادن كمك های مشاوره ای و تشویق آنها به از سر گرفتن فعالیت های روزمره، اقدام به گسترش شبكه ارتباطی و جذب همكاری جوانان علاقمند در قالب " گروه همیاران جوان باور" نموده است.
این گروه متشكل از جوانان و دانشجویان رشته های مختلف و علاقمند به فعالیت های اجتماعی است كه برای گسترش اندیشه باور و با انگیزه ی مشاركت، همیاری و همكاری داوطلبانه در این مجموعه فعالیت میكنند. در این خصوص از میان برنامه های جمعی برگزار شده از ابتدای تشكیل انجمن تا پایان سال 1387 میتوان به برگزاری اردوهای یک روزه و چند روزه، جلسات كتابخوانی، تماشای گروهی فیلم های تازه اكران شده در سینماهای پایتخت، بازدید از پارک موزه پردیسان، پارك شیان، نمایشگاه بین المللی کتاب، پارك جنگلی كوهسار، پیاده روی گروهی در جاده سلامت و پیاده روی خانوادگی در بام تهران كه به طور مستمر در آخرین پنجشنبه هر ماه صورت می گیرد اشاره نمود.
سایت اینترنتی باور
به منظور تسهیل در امر اطلاع رسانی و آگاهی مخاطبان و همراهان باور از فعالیتهای مجموعه، سایت اینترنتی انجمن در مرداد ماه 85 تكمیل شده و از طریق آدرس www.baavarnew.ir بارگذاری شد. سردبیر سایت تلاش می كند تا سایت دو زبانه باور با ارائه مقالات، اخبار داخلی انجمن، اخبار و قوانین مرتبط با حوزه معلولان، مرجع مناسبی در فضای اینترنت برای انعکاس رویدادها این حوزه باشد.
 
گروه اینترنتی باور
این گروه با حضور دوستان بسیاری که از نقاط مختلف کشور و حتی خارج از کشور، مایل به برقراری ارتباط با اعضا انجمن هستند، شکل دیگری بخود گرفته و از فعالیت قابل توجهی برخوردار است. مدیر گروه که بصورت شبانه روز تمام E-mail های دریافتی را کنترل کرده از بین تمام نامه های ارسالی که بیشتر آنها دارای محتوا و مفهوم قابل تعاملی می باشند تعدادی را برای ارسال روزانه به گروه انتخاب می‌نماید و سپس تمامی عزیزان میتوانند از مطالب این نامه های الكترونیكی بهره مند گردند. در حال حاضر مهمترین بخش اطلاع رسانی مجموعه، گروه اینترنتی می باشد که بیش از 3900 نفر عضو دارد.
نشریه " ب مثل باور "
اولین شماره نشریه ب مثل باور در مهر ماه 1385 و با همت جمعی از اعضا فعال منتشر شد.
نشریه باور سعی دارد تا با ارائه مقالات تخصصی داخلی و خارجی (مقالات به زبان لاتین توسط كار گروه زبانهای خارجی و كارشناسان این بخش ترجمه و ارائه می‌شود) مرتبط با حوزه معلولان، سطح آگاهی مخاطبین از دستاوردها و اخبار روز حوزه افراد دارای معلولیت در ایران و جهان را ارتقاء بخشد. همچنین لازم به ذكر است تمامی امور این نشریه از قبیل تولید محتوا، تنظیم و ویرایش مطالب همچنین طراحی، صفحه بندی و پیگیری های مربوط به چاپ و تكثیر نشریه توسط اعضا فعال مجموعه صورت میگیرد. قابل ذکر می باشد 21 شماره از نشریه داخلی باور تا پایان سال 87 منتشر شده است.
با راه‌اندازی بخش اشتراك نشریه این امكان فراهم آمده تا به صورت مستمر بتوانیم برای تمامی اعضا باور و همراهان و همدلان مجموعه در سرتاسر كشور نشریات و اخبار مربوط به باور و حوزه معلولان را ارسال نمائیم.
خبرنامه داخلی انجمن " باورنامه "
در صورت عضویت در انجمن و یا همكاری و همراهی با باور میتوانید با مطالعه اخبار درج شده در خبرنامه داخلی انجمن باور، از فعالیت ها و برنامه های مجموعه آگاه شوید و گزیده اخبار خبرگزاری ها در حوزه معلولین و نیز ترجمه خلاصه اخبار مربوطه را مطالعه نمایید. قابل ذکر می باشد 43 شماره از این خبرنامه تا پایان سال 87 منتشر شده است.
اقدامات باور در حوزه حقوق شهروندی
از جمله مهمترین فعالیت های انجمن باور از ابتدای تشكیل، حضور در همایش های مختلف با موضوعات متفاوت بوده است که گامی موثر در حوزه فرهنگ سازی اجتماعی و انتشار باور در میان مسئولین و عموم جامعه محسوب شده و تاثیرات قابل توجهی را به ارمغان آورده است. برخی از عناوین عملكردهای باور در حوزه فرهنگ‌سازی اجتماعی و پیگیری حقوق شهروندی عبارتند از:
1.       همایش بهزیستی گرامیداشت هفته معلولان
2.       نخستین همایش مناسب سازی فضای شهری برای سالمندان، جانبازان و معلولین
3.       دومین همایش مناسب سازی فضای شهریبرای سالمندان، جانبازان و معلولین
4.       نخستین همایش توسعه جامعه مجازی ایران و کسب عنوان غرفه برتر در این همایش
5.       سومین همایش شهر و سیمای شهری در شهرستان قزوین
6.       همایش دانشگاه شهید باهنر کرمان
7.       هفتمین کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک تهران
8.       همایش مددكاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی
9.       تکثیر قانون 16 ماده ای و توزیع آن جهت آشنایی هرچه بیشتر مسئولین و جامعه با قانون فوق
10.   پیگیری های لازم جهت مناسب سازی اماكن عمومی و فضا های شهری
11.   نامه نگاری و پیگیری جهت مناسب سازی اماکن و سازمانهای دولتی
12.   برگزاری جلسات متعدد با مسئولین شهرداری و مدیران مراکز مرتبط
13.   برگزاری دوره ی آموزش مبانی حقوق اساسی و آشنایی با نهادهای مدنی (با تاکید بر حقوق شهروندی)
واحد آموزش باور
این واحد آموزشی در راستای توانمندسازی و فرهنگ‌سازی در حوزه افراد دارای معلولیت فعال می‌باشد و با تدوین جزوات آموزشی، برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی، استخراج و بومی نمودن اطلاعات آموزشی از طریق اینترنت و منابع رایج دیگر فعالیت‌های خود را شكل و سامان می‌بخشد.
کارگاه ها و دوره های آموزشی برگزار شده توسط باور از ابتدای تشكیل تا تابستان 1387:
1.    كارگاه اصول و فنون مذاكره
2.    برگزاری دوره TOT ( آموزش آموزشگر )
3.    كارگاه مدیریت تیمی
4.    دوره مبانی رفتار سازمانی
5.    دوره مبانی حقوق اساسی
6.    دوره آموزش مهارت های زندگی
7.    کارگاه مدیریت جلسات نقد
8.    کارگاه شیوه ی اداره مطلوب
9.    کارگاه آموزشی حقوق شهروندی
10.   کارگاه CBR (توانبخشی مبتنی بر جامعه)
11.   کارگاه ICF (طبقه بندی عملكرد افراد در جامعه)
Good governance       12. کارگاه مفهوم
13. کارگاه آموزشی IT كاربردهای استفاده از اینترنت (برای اعضا فعال باور)
       14. كارگاه آموزش Tim working (برای مسئولین انجمن ضایعه نخایی بم)
15. کارگاه خودآگاهی (برای اعضا انجمن ضایعه نخایی بم)
16. كارگاه خلاقیت  
 اقدامات باور در راستای توانمند سازی:
·          برگزاری 3 دوره نشست های هم اندیشی- 14 برنامه
(با موضوعات فرهنگی، اجتماعی، توانبخشی در حوزه امور معلولان)     
·          برگزاری 3 دوره جلسات نقد و نمایش فیلم – 5 برنامه
(با موضوع مهارت های زندگی با حضور کارشناس)
·          برگزاری 1 دوره طرح ارتباط با مدارس- 5 برنامه
( حضور در مدارس به منظور فرهنگ سازی و آشنایی کودکان با مقوله معلولیت)
مقام ها و افتخارات مجموعه باور از ابتدای شروع فعالیت تا به امروز
·     كسب رتبه نخست در بخش ساخت كلیپدر اولین جشنواره كشوری برای بهتر زیستن سال 86
·     كسب رتبه نخست در بخش مطبوعات و انتخاب مقاله برتردر اولین جشنواره كشوری برای بهتر زیستن سال 86
·     كسب عنوان غرفه برتر در نخستین همایش و جشنواره كشوری توسعه جامعه مجازی ایران سال86
·     تقدیر ریاست سازمان بهزیستی از فعالیت تخصصی انجمن باور در حوزه فرهنگ سازی اجتماعی سال 87
·     تقدیر دو تن از نخبگان فرهنگی و علمی باور در مراسم تجلیل از نخبگان حوزه هنری سال86
·     تقدیر جهت برگزاری كارگاه های آموزشی در شهر بم توسط سازمان بین المللی كاریتاز سال78
·     برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلولان در سطح كشور توسط انجمن باور سال 85
·     پاسخ ریاست محترم جمهور به نامه تصویری"سلام آقای رئیس جمهور" سال 85
·     شركت باور در پربیننده ترین برنامه های سیما در سال های 85 و 86
(جذر و مد، كوله پشتی، ماه عسل ویژه ماه رمضان و برنامه ویژه تحویل سال و ...)
·     پذیرش كارآموز از كشور آلمان توسط انجمن باور به تقاضای موسسه بین المللی آی سِك سال87
·     سفر تیم دوچرخه سواری معلولان باور به كشور تركیه با شعار "بیائید یكدیگر را باور كنیم"
جهت تعاملات فرهنگی و برقراری ارتباط با مراكز فرهنگی و انجمن های همكار در كشور تركیه سال87
·     ارائه مقاله برگزیده در دومین همایش ملی مناسب‌سازی محیط شهری سال 86
·     برگزیده جشنواره اتفاق، منتخب در بین 450 تشکل غیر دولتی استان تهران و دریافت جواز راهیابی به بخش جشنواره کشوری انتخاب برترین تشکل های غیر دولتی، آذر ماه سال 87
·     برگزیده جشنواره اتفاق، منتخب در بین850 تشکل غیر دولتی کشور در حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی، اسفند ماه سال 87
·     برگزیده نخستین جشنواره بزرگ آدم برفی ها بخاطر ساخت آدم برفی دارای معلولیت توسط اعضا
 مشاركت باور با سازمانها و نهاد های (دولتی، غیر دولتی و بین المللی)
·       مشاركت مستمر با شهرداری مناطق 7،2،1 تهران
·       مشاركت مستمر با مراکز فرهنگی و آموزشی استان تهران
·       مشاركت با دبیرخانه برگزاری دومین همایش ملی مناسب سازی محیط شهری
·       مشاركت با شهرداری شهرستان قزوین جهت برگزاری سومین همایش شهر و سیمای شهری
·       مشاركت با انجمن های حوزه معلولان کشور در برگزاری كارگاه ها و برنامه های مشترك فرهنگی آموزشی
·       مشاركت مستمر جهت تشكیل شورای هماهنگی سازمان ها و انجمن های حوزه معلولان
·       مشاركت و همكاری با بخش های مختلف صدا و سیما جهت تولید برنامه های فرهنگی
·       مشارکت با شهرداری مرکز در تدوین طرح های فرهنگی اجتماعی در سطح استان
·       مشارکت با مركز تحقیقات وزارت مسكن،وزارت علوم، وزارت رفاه،
·       مشارکت با بنیاد شهید و امور ایثارگران، فدراسیون جانبازان و معلولین
·       سازمان ملی جوانان، سازمان بهزیستی کل کشور
·       مشارکت با انجمن فرهنگی و هنری معلولان ایران، خانواده ناشنوایان ایران، كانون نابینایان فرهنگسرای بهمن، انجمن دیستروفی و موسسه آموزشی نیكوكاری رعد
·       مشارکت با یونیسف، آیسك، انجمن ERT
شرکت در جشنواره ها:
·       جشنواره برای بهتر زیستن - 2 مرتبه /جشنواره تابستانی شهر/جشنواره موسسه فرایند با عنوان آدم برفی ها - 2 مرتبه/جشنواره کتاب فصل/ جشنواره روایت /جشنواره اتفاق - بخش استانی و کشوری

 

کارت های دختران ایرانی
کد کالا : 1168
گروه : محصولات چند هنری
این مجموعه دارای 7 کارت با موضوع دختر ایرانی حاصل ذوق و هنر گرافیک هنرمندان توان یاب ایرانی می باشد...
قیمت : 58,500 ریال
 
فلش کارت های باور
کد کالا : 1167
گروه : محصولات چند هنری
40 جمله زیبا برای آنان که باور دارند....
قیمت : 45,000 ریال
 
کتاب دنیای استثنایی من
کد کالا : 1166
گروه : محصولات چند هنری
قیمت : 43,500 ریال
 
 
پرداخت الکترونیک بانک پارسیان پرداخت الکترونیک بانک اقتصاد نوین
 
عضویت در خبرنامه : 
 ارتباط با ما :
 
پشتیبانی کاربران : ---
پشتیبانی فنی : ---
ایمیل : info@honarafarinan.com
x
اگر قبلا در وبسایت عضو شده اید، به سامانه وارد شوید :
نام کاربری :   کلمه عبور :  
اگر کاربر جدید هستید، لطفا در سامانه ثبت نام کنید :
کلمه عبورم را فراموش کرده ام!